BMW stosuje reflektory laserowe w kolejnym produkowanym seryjnie samochodzie. Już w 2014 roku BMW i8 był wyposażony w moduły laserowe firmy OSRAM. Flagowa limuzyna BMW serii 7 właśnie dołącza do tego ekskluzywnego klubu. Jakie są korzyści tej nowej technologii?

Najbardziej imponującą cechą światła laserowego jest jego funkcjonalność. Każdy moduł laserowy w BMW serii 7 składa się z trzech dużej mocy diod, które znacznie przewyższają inne źródła światła pod względem luminancji, a także zasięgu wiązki światła. Po przełączeniu na światła drogowe, nowe reflektory mogą osiągnąć rekordowy zasięg nawet do 600 metrów, a tym samym zapewnić kierowcy lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo na drodze, podczas jazdy w nocy.

Fiber optic cable running above ground in the British Countryside

Oprócz swoich zalet technicznych, takie światło ma również wiele innych cech bardzo przydatnych przy projektowaniu. Moduły laserowe zajmują bardzo mało miejsca i dzięki temu reflektory mogą być mniejsze niż kiedykolwiek przedtem. To z kolei daje projektantom samochodów nowy wymiar swobody. Miej oczy szeroko otwarte – nigdy nie wiadomo, jakie nowe samochody z reflektorami laserowymi pojawią się na drogach.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder