Masz już plany na wymarzony urlop? Szykuje się długa podróż? Podpowiemy, jak przygotować samochód przed wakacjami, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek na drodze.

Warto przede wszystkim sprawdzić olej, płyn chłodzący i hamulcowy, a także stan opon. Zanim wyjedziesz z garażu sprawdź, czy działają wszystkie kontrolki i podświetlenie wskaźników, panelu ogrzewania i zegarka. Jeśli któraś z żarówek jest przepalona może to dobra okazja, by wymienić je na nowoczesne retrofity LED firmy OSRAM?

Przyjrzyj się także klimatyzacji. Na południu Europy jest znacznie cieplej niż w Polsce i sprawna klimatyzacja jest niezbędna. Zajrzyj także pod dywaniki – jest tam sucho? Wilgoć może wskazywać na rozszczelnienie nagrzewnicy. Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr przeciwpyłkowy?
Działa oświetlenie wnętrza? Jeśli nie, koniecznie trzeba wymienić spalone żarówki, a jeszcze lepiej wymienić je na retrofity LED. Są trwalsze, jaśniejsze, a do tego możesz wybierać wśród całej gamy produktów, które mogą odmienić wnętrze Twojego samochodu!

Sprawdź też, co warto wozić w samochodzie.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder