„Nie jeżdżę dużo, a jeśli już korzystam z samochodu, poruszam się nim tylko po mieście. Dlaczego więc mam kupować żarówkę klasy premium?” To pytanie, które można usłyszeć z ust wielu kierowców, którzy używają czterech kółek do przemieszania się z punktu A do punktu B. Jednak nawet oni powinni zwracać uwagę na jakość żarówek. Które żarówki oferują najlepszy kompromis pomiędzy ilością światła a trwałością? Szukanie może być trochę męczące, więc czy nie lepiej pójść do supermarketu i kupić pierwszą lepszą żarówkę właściwego typu?

mdb-id-685790_522399683_deer-in-headlights-kopiowanie

Zdecydowanie to odradzamy. Tylko markowe produkty gwarantują jakość żarówek i bezpieczeństwo. Co ważne, markowe nie znaczy drogie. Standardowa linia żarówek OSRAM Original to produkty wysokiej jakości montowane w niemal połowie nowych samochodów na świecie. Kierowcy, którzy często jeżdżą w nocy i poza miastem powinni wybrać żarówki o podwyższonych parametrach, takie jak np. Night Breaker Laser. Generują one do 130% więcej światła niż standardowe, co przekłada się na dłuższy o 40 m zasięg. Jeśli ktoś chce jeszcze zimniejsze światło powinien sięgnąć po żarówki z linii Cool Blue Intense. Najlepszym wyborem dla kierowców, którzy rzadko jeżdżą w nocy lub mają utrudniony dostęp do żarówek w samochodzie będą produkty linii Ultra Life.

683666-thinkstockphotos-86488268-boy-playing-with-toy-car-kopiowanie

Żarówki uznanych producentów to bezpieczeństwo i gwarancja odpowiedniego rozsyłu światła. Jednak nawet jeśli zmienimy żarówkę na identyczną, warto profilaktycznie pojechać do warsztatu lub na stację diagnostyczną, by sprawdzić ustawienie reflektorów. Dla świętego spokoju.

Jak wybrać idealną żarówkę? Sprawdź propozycje OSRAM.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder