Jeśli nie kupowaliście ostatnio żarówek samochodowych mogliście nie zauważyć zmiany opakowań produktów OSRAM. Niemiecka firma postanowiła ułatwić kierowcom życie i wprowadziła kolorowe oznaczenia poszczególnych linii produktów. Żarówki standardowe, linii Original, identyczne jak te stosowane na pierwszy montaż w niemal połowie nowych samochodów, mają białe opakowania. Kolor zielony przypadł gamie Ultra Life, czyli produktom o wydłużonej trwałości. Niedawno wprowadzone na rynek palniki ksenonowe Xenarc Ultra Life są objęte 10-letnią gwarancją! Prawda, że to robi wrażenie?

opak-846-a

Które produkty są oznaczone kolorem niebieskim? Łatwo zgadnąć, to gama Cool Blue Intense, czyli produkty charakteryzujące się niebiesko-białym światłem. Kolor czerwony zarezerwowano dla żarówek i palników o podwyższonych parametrach, czyli produktów linii Silverstar 2.0 i Night Breaker. Nowe opakowania mają także retrofity LED. Zależnie od linii kolor jest czarny (retrofity Premium) lub szary (retrofity standardowe).

Kolory opakowań sprawią, że łatwiej odnaleźć na półce właściwą żarówkę. A jak wybrać odpowiedni dla siebie typ? Kierowcy, którzy często jeżdżą w nocy, poza terenem zabudowanym, powinni sięgnąć po żarówki o podwyższonych parametrach, w czerwonych opakowaniach. Linia Ultra Life będzie idealna dla tych, którzy jeżdżą częściej po mieście lub w sytuacji, gdy wymiana żarówki jest utrudniona. Seria Original to idealnie wyjście dla kierowców, którzy szukają wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Po niebieskie pudełka powinni sięgnąć ci, którzy chcą się wyróżnić na drodze.

rodz-846

Co ważne, ułatwione jest także wyszukiwanie produktów wg zastosowania. Służą do tego piktogramy w górnej części opakowania, zależnie od przeznaczenia można znaleźć tam skuter, motocykl, samochód lub ciężarówkę. Pozwoli to uniknąć pomyłki i zakupu żarówki do ciężarówki, przystosowanej do napięcia 24 V, zamiast takiej do samochodu osobowego.

Komentarz do tego artykułu

*Pola obowiązkowe
  • Bardzo podoba mi się to, że Osram ma tak duży wachlarz produktów. Żarówki od was mam i w domu i w samochodzie, marka, z którą jestem związany od lat.

  • Dobry pomysł przy takim wachlarzu żarówek. Po prostu jest większa czytelność i bardziej rzucają się w oczy.