Jeśli nie kupowaliście ostatnio żarówek samochodowych mogliście nie zauważyć zmiany opakowań produktów OSRAM. Czasem ciężko jest odnaleźć odpowiednią żarówkę przy takiej ilości różnych typów, szczególnie, że portfolio OSRAM ulega ciągłemu rozwojowi. Niemiecka firma postanowiła ułatwić kierowcom życie i wprowadziła kolorowe oznaczenia poszczególnych linii produktów.

Żarówki standardowe linii Original, identyczne jak te stosowane na pierwszy montaż w niemal połowie nowych samochodów, mają białe opakowania.

Kolor zielony przypadł gamie Ultra Life, czyli produktom o wydłużonej trwałości. Niedawno wprowadzone na rynek palniki ksenonowe Xenarc Ultra Life są objęte 10-letnią gwarancją! Prawda, że to robi wrażenie?

opak-846-a

Które produkty są oznaczone kolorem niebieskim? Łatwo zgadnąć, to gama Cool Blue Intense, czyli produkty charakteryzujące się niebiesko-białym światłem. Kolor czerwony zarezerwowano dla żarówek i palników o podwyższonych parametrach, czyli produktów linii Silverstar 2.0 i Night Breaker. Nowe opakowania mają także retrofity LED. Zależnie od linii kolor jest czarny (retrofity Premium) lub szary (retrofity standardowe).

Kolory opakowań sprawią, że łatwiej odnaleźć na półce właściwą żarówkę. A jak wybrać odpowiedni dla siebie typ z portfolio OSRAM? Kierowcy, którzy często jeżdżą w nocy, poza terenem zabudowanym, powinni sięgnąć po żarówki o podwyższonych parametrach, w czerwonych opakowaniach. Linia Ultra Life będzie idealna dla tych, którzy jeżdżą częściej po mieście lub w sytuacji, gdy wymiana żarówki jest utrudniona. Seria Original to idealnie wyjście dla kierowców, którzy szukają wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Po niebieskie pudełka powinni sięgnąć ci, którzy chcą się wyróżnić na drodze.

rodz-846

Co ważne, ułatwione jest także wyszukiwanie produktów wg zastosowania. Służą do tego piktogramy w górnej części opakowania, zależnie od przeznaczenia można znaleźć tam skuter, motocykl, samochód lub ciężarówkę. Pozwoli to uniknąć pomyłki i zakupu żarówki do ciężarówki, przystosowanej do napięcia 24 V, zamiast takiej do samochodu osobowego.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder

  • Bardzo podoba mi się to, że Osram ma tak duży wachlarz produktów. Żarówki od was mam i w domu i w samochodzie, marka, z którą jestem związany od lat.