Jeśli ktoś oczekiwał, że żarówka halogenowa odejdzie do lamusa ze względu na upowszechnienie technologii ksenonowej, LED i laserowej, musi uzbroić się w cierpliwość. Parafrazując powiedzenie Marka Twaina – pogłoski o jej śmierci są nieco przesadzone.

Najlepszym dowodem jest najnowsza linia produktów OSRAM – Night Breaker Laser. Żarówki nowej gamy generują do 130% więcej bielszego o 20% światła niż standardowe produkty, mają także nawet o 40 m większy od nich zasięg. A to zapewne nie ostatnie słowo technologii halogenowej. Te wyjątkowe parametry udało się uzyskać m.in. dzięki laserowej ablacji, czyli precyzyjnemu usunięciu z bańki żarówki niebieskiego filtra na wysokości skrętki. Co ważne, mimo podwyższonych parametrów udało się utrzymać trwałość żarówek rodziny Night Breaker Laser na poziomie poprzedniego modelu – Night Breaker Unlimited. Oczywiście nowe żarówki są zgodne z przepisami, które ściśle określają m.in. dopuszczalną temperaturę barwową.

G10232058_64210-01B_MiG_02.indd

W gamie Night Breaker Laser są dziś dostępne dwa typy żarówek – H4 i H7. Na półkach sklepowych łatwo je rozpoznacie po charakterystycznym, ciemnoczerwonym opakowaniu. Niedługo z pewnością pojawi się więcej najpopularniejszych typów żarówek w tej linii produktów.

Konstruktorom OSRAM kolejny raz udało się zbliżyć do maksimum możliwości żarówki halogenowej, ale czy nie da się jeszcze przesunąć tej granicy? Zapewne przekonamy się już wkrótce. Śledźcie uważnie informacje, żeby nie przegapić żadnych nowości!

 

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder