Niedawno miałem okazję wypróbować produkt o nazwie LEDambient Pulse Connect. Brzmi skomplikowanie? To tylko pozory. Głównym elementem zestawu są diody, które mogą świecić dowolną barwą światła. Cztery kolory światła można zapamiętać. Poza wyborem barwy można zdecydować, z jakim natężeniem mają świecić.

Nazwa Pulse nie jest przypadkowa – diody mogą migać w rytm muzyki. Do wyboru są cztery tryby pracy, a także prędkość, dzięki czemu migotanie można idealnie dopasować do upodobań. Diody mogą migotać w rytm muzyki z telefonu lub dopasować się do dźwięków wychwytywanych przez mikrofon, czyli np. piosenki z radia lub… ryku silnika.

A jeśli komuś znudzi się migotanie, można zestaw przełączyć na tryb świecenia na stałe, dopasowując barwę światła i jego natężenie np. do podświetlenia wskaźników. Możecie zobaczyć na zdjęciach, jak to wygląda. Oczywiście natężenie ustawione było na maksimum, celowo wybrałem wyraziste kolory, ale bez problemu można ustawić także np. jasnozielony czy bursztynowy.

Zestawem LEDambient Pulse Connect steruje się przy pomocy aplikacji, dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Jej obsługa jest bardzo łatwa, wystarczy połączyć oba elementy przy pomocy złącza Bluetooth i gotowe.

Diody można zamontować w dowolnym miejscu w kabinie auta, wg mnie najlepiej nadaje się do tego miejsce pod nogami kierowcy i pasażera. Ma to jedną wadę – nie widać wtedy samych diod, a ich chromowane obudowy aż się proszą, by je umieścić na widoku.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder