Jeśli wybieracie się na wakacje samochodem zdecydowanie polecam zabrać ze sobą zestaw zapasowych żarówek. W ten sposób nie tylko zapewnicie sobie spokój i bezpieczeństwo, lecz także będziecie w zgodzie z przepisami obowiązującymi w niektórych krajach. Taki zestaw żarówek jest wymagany np. w Czechach i na Słowacji. Jeśli jednak czytacie to poniewczasie i już jesteście w drodze bez zapasowych żarówek nie zostawimy was bez pomocy. Zainstalujcie aplikację OSRAM Vehicle Light – znajdziecie w niej niemal wszystkie modele samochodów, a także ciężarówek i motocykli.

W czym owa aplikacja może pomóc? Dzięki niej błyskawicznie ustalicie, jaka żarówka jest w reflektorze czy kierunkowskazie i nie trzeba będzie np. wyjmować przepalonej żarówki, by nie kupić niewłaściwego typu.

Pamiętajcie, by w pośpiechu na stacji benzynowej nie kupić żarówki do ciężarówek, na napięcie 24 V. Wprawdzie będzie ona świecić, ale znacznie słabiej niż właściwa. Na opakowaniach żarówek OSRAM znajdują się specjalne piktogramy – z motocyklem, samochodem i ciężarówką, które pomogą wam uniknąć pomyłki.

Wracając do aplikacji – jest ona dostępna w wersjach na iPhone i telefony z systemem Android (linki poniżej). Trzeba wybrać markę i model samochodu, a także określić rodzaj reflektorów, w jakie wyposażone jest auto (np. halogenowe czy ksenonowe). Następnie wybieramy konkretną lampę, np. światła przednie, stopu czy podświetlenia tablicy rejestracyjnej, by dowiedzieć się, jakiej żarówki (czy palnika ksenonowego) potrzebujemy. Z aplikacji dowiemy się również, jaki rodzaj żarówek jest wykorzystywany do oświetlenia kabiny i jakie zamienniki LED, tzw. retrofity można użyć zamiast nich.

http://itunes.apple.com/en/app/vehicle-light/id394901625?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.osram.amtool.android&hl=en

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder