Jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju są targi Inter Cars. Nic więc dziwnego, że nie zabrakło na niej także ekspozycji firmy OSRAM.

Wybraliśmy się na błonia Stadionu PGE Narodowego w piątek, 22 września. Był to dzień dla mediów i zaproszonych gości, więc nie spodziewałem się tłumów. Tymczasem ludzi było mnóstwo. Na szczęście mimo to udało mi się przyjrzeć dokładnie wszystkiemu, co prezentowała firma OSRAM.

Była niemal pełna gama samochodowych źródeł światła, od żarówek halogenowych, przez palniki ksenonowe, retrofity aż po żarówki pomocnicze. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanych ekspozytorach można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami – lampami OLED czy światłami laserowymi.

Można było także porównać halogenowy reflektor Volkswagena Golfa VI z jego ulepszonym przez OSRAM odpowiednikiem – lampą LEDriving Xenarc. Dzięki zastosowaniu palników ksenonowych o zmniejszonej mocy – D8S – można w zgodny z przepisami sposób unowocześnić oświetlenie tego popularnego auta. Światła LEDriving Xenarc montuje się niezwykle łatwo, nie są potrzebne żadne zmiany w instalacji elektrycznej auta, a same reflektory nie wymagają poziomowania ani spryskiwaczy.

Na stoisku OSRAM można było obejrzeć także pełną gamę retrofitów tej marki, zastępujących popularne żarówki pomocnicze. Co ważne, można było je włączyć, by na własne oczy przekonać się, jak świecą.

Nie zabrakło również oferty lamp warsztatowych, w końcu impreza Inter Cars nie bez powodu nazywa się targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder