Mam dobrą wiadomość dla właścicieli Volkswagenów Golf VI – OSRAM wprowadził na rynek przeznaczone do tego auta reflektory LEDriving Xenarc, dzięki którym można w pełni legalnie zmienić halogenowe światła na ksenonowe. Reflektory są oparte na ksenonowych palnikach D8S, o mocy 25 W, dzięki czemu nie jest wymagane ani samopoziomowanie, ani spryskiwacze. Wyposażono je także w kierunkowskazy i światła do jazdy dziennej wykorzystujące technikę LED. Te ostatnie zaprojektowano w taki sposób, że Golfa VI można wręcz pomylić z kolejną generacją tego auta.

Do wyboru są trzy odmiany świateł LEDriving Xenarc – Black, Chrome i GTI. Dzięki temu można je idealnie dopasować do samochodu czy upodobań. Co ważne, montaż reflektorów nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi, a instalacja elektryczna samochodu – modyfikacji.

Efekt? Oceńcie sami, naszym zdaniem Golf VI po zmianie świateł wygląda znacznie nowocześniej. A co nie mniej ważne, znacząco poprawia się oświetlenie drogi i, co za tym idzie, bezpieczeństwo. Reflektory LEDriving Xenarc zapewniają nawet o 70% więcej światła niż halogenowe, ich zasięg jest większy nawet o 20 m, a barwa światła jest bielsza o 40%.

Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że montaż zestawów z palnikami ksenonowymi w miejsce żarówek H4 czy H7 jest niezgodny z prawem. Taki tuning może sprawić, że kierowcy z przeciwka będą oślepiani, a wysoka temperatura może zniszczyć reflektor, a w skrajnym przypadku doprowadzić do pożaru.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder