Wiecie, jakie oświetlenie macie w samochodzie? Mam na myśli oczywiście reflektory. Mam nadzieję, że tak. W takim przypadku należycie do większości, ale nie tak znów przeważającej, jak mogłoby się wydawać. Aż 42% ankietowanych w 2017 roku przez OSRAM kierowców nie wie, jaki rodzaj źródeł światła ma w swoim aucie.

Ciekawe, jak w takim razie radzą sobie w przypadku, gdy przepali im się żarówka? Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, jaki typ oświetlenia mają w samochodzie polecam aplikację Vehicle Light na smartfony. Dzięki niej bardzo szybko można ustalić, czy potrzebne są żarówki H4, H7 czy może palniki ksenonowe i jakiego typu. Pod warunkiem, że wiecie, czy wasze auto ma reflektory ksenonowe czy oparte na technologii halogenowej. Aplikacja pomoże także w przypadku awarii kierunkowskazów, świateł pozycyjnych, stop czy oświetlenia wnętrza.

Skoro już ustaliliśmy, że należycie do grona zorientowanych, to gdzie zaopatrujecie się w żarówki czy palniki ksenonowe? 64% badanych przez OSRAM kierowców kupuje je w internecie. Nic w tym dziwnego, ale warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie wolno patrzeć wyłącznie na cenę (tak, to oczywiście najważniejszy parametr, jaki wskazali ankietowaniu w badaniu zleconym przez OSRAM). Warto kupować u sprawdzonych sprzedawców, na stronie www.oryginalneibezpieczne.pl w zakładce „Gdzie kupić” można znaleźć listę dystrybutorów OSRAM, u nich mamy pewność, że kupujemy oryginalny produkt.

Podejrzenia powinna wzbudzić niska, nierynkowa cena, brak opakowania lub zwykły biały kartonik. Tymczasem niemal ¾ ankietowanych kierowców nigdy nie podejrzewało, że mogło kupić podrobione żarówki, a 85% nie wie, jak sprawdzić oryginalność produktów. Tu znów przychodzi z pomocą marka OSRAM – na stronie www.osram.com/trust można sprawdzić, czy palnik ksenonowy jest oryginalny.

Na szczęście z badania płyną także pozytywne wnioski – w porównaniu z badaniem sprzed dwóch lat znaczenie ceny nieco spadło, z 56 do 51% wskazań. Na kolejnych miejscach są trwałość oświetlenia i polecenie przez sprzedawcę lub mechanika.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder