Znacie powiedzenie „chytry dwa razy traci”? Pewnie, że znacie. Idealnie pasuje ono do oświetlenia samochodowego. Nie warto kupować źródeł światła w niesprawdzonych miejscach, w podejrzanie niskiej cenie. Dlaczego? Bo jest niestety spora szansa na to, że kupicie podróbkę. Czyli coś, co tylko udaje markowy produkt.

A wielce prawdopodobne, że takie żarówki czy palniki ksenonowe nie będą oświetlać drogi jak należy, a na dodatek mogą spowodować uszkodzenie reflektora. I gdzie potem zwrócić się z reklamacją? Szukaj wiatru w polu. Dlatego zdecydowanie zalecam kupowanie w godnych zaufania miejscach (czy w sklepie stacjonarnym czy w internecie – nie ma znaczenia). Jeśli coś kosztuje podejrzanie mało to, albo jest to okazja, albo – niestety częściej – podróbka. Listę dystrybutorów OSRAM możecie znaleźć na stronie www.oryginalneibezpieczne.pl w zakładce „Gdzie kupić”. A gdy już kupiliście np. palnik ksenonowy i macie wątpliwości, czy to oryginalny produkt możecie się przekonać wchodząc na stronę www.osram.com/trust.

Markowy produkt kosztuje więcej, ale to wynika z wielu czynników. Po pierwsze uznani producenci wydają naprawdę sporo na badania i rozwój. Dzięki temu na rynku pojawiają się coraz lepsze produkty, co ma przełożenie na bezpieczeństwo. Nowoczesne linie produkcyjne gwarantują coś, co jest niezwykle ważne – powtarzalność. Pamiętajcie, źródłem światła jest niewielki żarnik lub łuk elektryczny. A reflektor świeci najlepiej, gdy owo źródło jest dokładnie tam, gdzie przewidział to projektant. Gdy przesuniemy je o kilka dziesiątych milimetra okaże się, że snop światła pada zupełnie inaczej, znacznie gorzej oświetlając drogę lub, co gorsza, oślepia innych kierowców.

Ostatnim, co nie znaczy, że najmniej istotnym atutem markowych produktów jest gwarancja. Firma OSRAM ma w swojej ofercie kilka produktów objętych gwarancję: palniki ksenonowe linii Xenarc Ultra Life 10-letnią, Xenarc ORIGINAL i żarówki halogenowe ULTRA LIFE 4-letnią. Choćby za to warto zapłacić więcej niż za produkt niewiadomego pochodzenia.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder