Nawet jeśli tak się stanie, to zapewne nie tak prędko, ale coraz więcej żarówek jest oferowanych także jako źródła LED. Retrofity, bo taka jest nazwa lamp LED, które są zamiennikami żarówek halogenowych, są oferowane nie tylko w wielu typach, lecz także kolorach.

Ich ogromną zaletą, poza możliwością montażu plug&play, czyli bez ingerencji w instalację elektryczną samochodu, jest znacznie dłuższa niż w przypadku tradycyjnych żarówek trwałość. Na razie można je stosować wyłącznie do oświetlenia wnętrza samochodu, schowka czy bagażnika. Powód? Wciąż nie ma odpowiednich przepisów, które zezwalałyby na stosowanie ich zamiast żarówek na zewnątrz. A rozwiązania w postaci gotowych produktów już są i czekają, aż prawodawcy dostosują do nich przepisy.

Można więc kupić retrofity gamy OSRAM LEDriving, które zastępują żarówki pomocnicze P21, a także stosowane najczęściej do oświetlenia wnętrza W5W, C5W czy T4W. Wszystkie występują w różnych kolorach. Można wybrać biały (zimny lub ciepły), a także pomarańczowy, zielony, niebieski i czerwony.

Od niedawna w ofercie OSRAM są także zamienniki popularnych żarówek pomocniczych, stosowanych w światłach przeciwmgłowych – H8, H10, H11 i H16. Podobnie jak retrofity żarówek P21, można je dziś stosować tylko w pojazdach off-road.

W źródła LED możemy także doposażyć samochód decydując się na światła do jazdy dziennej oparte na tej technice. Do wyboru są trzy odmiany – PX-4, PX-5 i LG. LEDriving to również światła do jazdy dziennej i przeciwmgłowe w jednym – FOG PL i FOG F1, a także zamienniki reflektorów halogenowych do Volkswagena Golfa VI – LEDriving Xenarc. Te ostatnie to w pełni legalny tuning popularnego samochodu kompaktowego, a dzięki wykorzystaniu palników D8S nie są wymagane spryskiwacze ani system samopoziomowania.

Gamę zamykają lampy LEDriving Ambient Connect w trzech odmianach. Nie są one zamiennikami żarówek, za to pomogą ożywić wnętrze auta, np. poprzez pulsowanie w rytm muzyki. Mają tyle możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder