Dla motocyklisty odpowiedni strój to nie tylko sprawa wyglądu, ale także komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Chcąc spełnić te potrzeby, firma OSRAM we współpracy z producentem odzieży specjalistycznej HELD, przygotowała na nowy sezon świecące moduły LED, które można wszyć w kombinezony, kurtki i kamizelki.

Celem współpracy firmy HELD i OSRAM jest zapewnienie miłośnikom jednośladów lepszej widoczności na drodze. Dzięki odzieży ze świecącymi modułami LED, wielbiciele dwóch kółek mają większe poczucie bezpieczeństwa nie tylko podczas jazdy w nocy, lecz także we mgle i w innych trudnych warunkach atmosferycznych.
Integracja oświetlenia z odzieżą motocyklową to nowy sposób na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Mówi Stefan Hofmann, szef działu Smart Textile Illumination w OSRAM.  – Razem z firmą HELD opracowaliśmy skuteczne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim motocyklistom.

Jak działają świecące moduły LED?

Świecące moduły LED dla motocyklistów

Na początek sezonu firma HELD wprowadza na rynek dwie kurtki motocyklowe i kamizelkę, które można samodzielnie wyposażyć w aktywnie podświetlane moduły LED firmy OSRAM. Takie rozwiązanie zapewnia aktywną ochronę bez potrzeby korzystania ze światła padającego z reflektorów pojazdu lub lamp ulicznych, co jest niezbędne w przypadku pasków odblaskowych. Moduły świetlne LED zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by łatwo je włączyć, jeszcze zanim motocyklista wyruszy w drogę. Nie ma przy tym potrzeby stosowania ustawień ręcznych. Paski świetlne zapewniają aż do siedmiu godzin aktywnego oświetlenia w trybie ciągłym (z akumulatorem 4000 mAh), a moduły LED emitują białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu. Motocyklista może szybko i łatwo zintegrować punkty świetlne w ubraniu, a akumulator bez problemu doładować przez port USB.

To dopiero początek

Tekstylia wyposażone w efekty świetlne to projekt rozwijany w Niemczech już od kilku lat. Polski oddział firmy jest otwarty na nawiązanie współpracy z lokalną firmą odzieżową gotową na wprowadzenie modułów LED do swoich kolekcji. W bliskiej przyszłości OSRAM planuje połączyć moduły świetlne z czujnikami, co pozwoli na kontrolowanie różnych funkcji za pomocą aplikacji. Prawdopodobne jest wprowadzenie rozwiązania, które umożliwi automatyczne uruchomienie alarmowego połączenia telefonicznego w razie wypadku.

Kommentieren Sie diesen Artikel

*Pflichtfelder