Willkommen bei den Experten für Autolicht.

O nas

Witamy na naszym blogu! Postaramy się w tym miejscu rzucić nowe światło na kwestie związane z oświetleniem. Zapewniamy, że znajdziecie tu interesujące, a czasem zaskakujące informacje na temat oświetlenia w motoryzacji, zarówno współczesnego, jak i tego sprzed lat, spróbujemy też przewidzieć, jak będzie wyglądało to w przyszłości. Będą też wskazówki, jak podnieść bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy nocą. Dowiecie się tu o nowych produktach, innowacjach i trendach, nie zabraknie także ciekawostek, w których istotną rolę odgrywa światło. Będzie też śmiesznie!
Mamy nadzieję, że nasz blog się wam spodoba i uda nam się zainteresować was tematyką oświetlenia, a informacje, które na nim znajdziecie, okażą się przydatne. Na koniec pozwólcie, że przedstawimy wam naszych blogerów:

Unsere Autoren

Kuba Bielak

Prowadzi program „Jazda polska” w TVN TURBO. Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie. Ekspert z dziedziny bezpieczeństwa jazdy samochodem oraz metodyki treningu jazdy samochodem. Ma ogromne doświadczenie jako wykładowca i prelegent z dziedziny bezpieczeństwa jazdy. Absolwent warszawskiej AWF. Jego pasje to windsurfing i narciarstwo. Wieloletni trener i instruktor narciarstwa (specjalizacja AWF narciarstwo alpejskie).

Witold Blady

Witold Blady, choć ma wykształcenie techniczne, został dziennikarzem. Niebawem stuknie ćwierć wieku od czasu, gdy „popełnił” pierwszy tekst, pisał m.in. dla tygodnika Motor, Wprost, Gazety Wyborczej, Dziennika Bałtyckiego i wielu innych czasopism, ma także na koncie pracę dla Radia Zet i RMF FM, prowadził też programy telewizyjne. Interesuje się motoryzacją „od zawsze”, lubi wszystko, co ma cztery koła, a jego ukochaną marką jest Porsche. Ma już na koncie ponad milion kilometrów, a samochody, którymi jeździł dawno przestał już liczyć. Ma sentyment do youngtimerów, niedawno z żalem sprzedał ponad 30-letniego Opla Kadetta z przebiegiem 52 tys. km. Lubi też nowinki techniczne.

Zespół OSRAM i Carlightblog

Zespół OSRAM składa się z autorów międzynarodowego bloga Carlightblog i niemieckiego Autolichtblog, a także gości, pasjonatów motoryzacji i tuningu oraz pracowników firmy OSRAM. Każdy z nich dzieli się na gorąco relacjami z targów i imprez branżowych, podsyła teksty i prezentacje dotyczące ciekawych trendów, testów lub nowości. Są wśród nich Fritz Lorek, niemiecki dziennikarz motoryzacyjny, który pisze o oświetleniu samochodowym od blisko 20 lat i Jens Tanz zajmujący się dziennikarstwem motoryzacyjnym od blisko 10 lat.