Zasady dotyczące komentarzy

Zawsze cieszymy się, gdy otrzymujemy komentarze do naszych artykułów. Jednocześnie sugerujemy, aby przestrzegać następujących zasad:

Aby umieścić komentarz, należy zaakceptować wytyczne dot. ich publikowania. Odpowiednie pole wyboru jest zaznaczone domyślnie. Jeśli nie jest zaznaczone, wówczas komentarza nie można opublikować. Należy również podać swoje imię i adres e-mail.

Adres e-mail, który zostanie wprowadzony, będzie przechowywany wyłącznie w powiązaniu z danym komentarzem. Nie zostanie podany do publicznej wiadomości.

Wszyscy użytkownicy w pełni ponoszą odpowiedzialność za wszelkie komentarze, posty, które publikują.

Użytkownicy nie są uprawnieni do przekazywania innym osobom swoich komentarzy do publikacji. Funkcja komentarza ma umożliwić obiektywną dyskusję. Aby to zapewnić, zespół bloga www.osramautomotoblog.pl, zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy, które uważa za sprzeczne ze wspomnianym celem.

Ogólne zasady dot. etyki komunikacji:

 • Każdy użytkownik ma prawo do wyrażania własnego zdania.
 • Należy pamiętać, iż: każdy artykuł umieszczony na blogu to dzieło prawdziwej osoby, a nie wirtualnego podmiotu.
 • Zawsze należy przestrzegać powszechnie stosowanych form grzecznościowych.
 • Wszelkie ataki osobiste, poniżające sformułowania, obelgi i uwagi rasistowskie lub seksistowskie są surowo zabronione i będą skutkować ich usunięciem. W poważnych przypadkach zastrzegamy sobie prawo do trwałego zablokowania użytkownikowi możliwości umieszczania jakichkolwiek dalszych komentarzy.

Zakazane są również następujące działania:

 • Podżeganie do przemocy w jakiejkolwiek formie wobec osób, instytucji lub firm
 • Publikowanie treści pornograficznych
 • Podżeganie do demonstracji i wieców
 • Naruszanie praw osób trzecich, na przykład prawa autorskiego, znaków towarowych i praw osobistych
 • Wszelkie oświadczenia, które w jakikolwiek sposób naruszają obowiązujące prawo
 • Nadużywanie funkcji komentarza do celów reklamowych. Dotyczy to reklamowania produktów i firm, a także przesadne reklamowanie stowarzyszeń, fundacji lub partii reprezentujących interesy polityczne lub społeczne.
 • Korzystanie z funkcji komentarza do oferowania towarów lub usług, zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych
 • Automatyczne zamieszczanie komentarzy, tj. „robotów“
 • Publikowanie komentarzy, postów, które nie mają związku z komentowanym artykułem

Niniejsze zasady dotyczą również wyboru nazwy użytkownika.

Wyłączenie odpowiedzialności:

Zamieszczane komentarze o artykułach, które są publikowane, odzwierciedlają jedynie opinię autora komentarza. W związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za prawidłowość i kompletność treści komentarza.

Komentarze mogą zawierać linki do niepowiązanych stron zewnętrznych, na treść których nie mamy żadnego wpływu. W związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za takie treści osób trzecich. Określony dostawca lub operator strony zawsze ponosi odpowiedzialność za wszelkie treści na zlinkowanych stronach. Nie możemy pozwolić sobie na stałe sprawdzanie treści takich zlinkowanych stron. Natomiast, jeśli chodzi o słowo „światło”, do którego zostaną umieszczone odnośniki do stron naruszających obowiązujące prawo, takie linki będziemy niezwłocznie usuwać.

Osoby, które uznają, że jakiś opublikowany komentarz narusza obowiązujące prawo, proszone są o poinformowanie nas o tym fakcie. Taki komentarz zostanie niezwłocznie poddany ocenie i zostanie zablokowany, o ile zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że może stanowić naruszenie prawa.